Warsztaty edukacyjne dla grafików cz. 2

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Warsztaty edukacyjne dla grafików cz. 2

Drugi dzień warsztatów graficy z klasy 2g i 3eg rozpoczęli od wykładu na temat identyfikacji wizualnej marki oraz kreowanie wizerunku firmy, aby była rozpoznawalna na rynku. Prowadząca zajęcia pani przedstawiła zasady projektowania logo, zwróciła uwagę, aby była to forma zamknięta, prosta i nie zawierała niepotrzebnych elementów. Tworząc logo należy skoncentrować się na jednym aspekcie w swoim projekcie i zawsze projektować w skali, ponieważ logo umieszczane jest zawsze na wielu artykułach np. długopis, billboard, plakat itp. Ważnym aspektem jest także dobór fontu oraz trafność, gdyż logo ma oddawać charakter branży dla której projektujemy. Po części teoretycznej uczniowie samodzielnie rozpoczęli projektowanie logo dla firmy ROWERPOL.