Warsztaty w SPNT

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Warsztaty w SPNT

Nauka chemii analitycznej w Technikum nr 6 z konieczności obejmuje rzeczy podstawowe. Jednak chemia i pokrewne dziedziny jest na tyle interesująca, że trudno się ograniczać do nauki szkolnej. Stąd, po bardzo interesujących wykładach na Politechnice Śląskiej, w piątek 17 listopada uczniowie pojechali do Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego na równie interesujące warsztaty prowadzone przez pracowników Zakładu Biotechnologii i Inżynierii Genetycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Poznaliśmy metody stosowane w analizie DNA, dowiedzieliśmy się jak zredukować ilość substancji uzależniających w kawie i tytoniu, oraz jak zrobić „nasiona” z kawałków łodygi. Zajęcia prezentujące granicę ludzkiego poznania okazują się na tyle ciekawe, że w przyszłości skorzystamy z każdej nadarzającej się okazji do takiego poszerzania własnej wiedzy.