WARSZTATY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> WARSZTATY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 14 listopada odbyły się zajęcia z języka angielskiego dla klas czwartych prowadzone przez wykładowców WSB z Dąbrowy Górniczej – dr G. Gwoździa oraz mgr B. Borkowską – Kępską. W pierwszym warsztacie ‘Translation changes everything’ poruszona została kwestia zasad tłumaczenia nazw własnych, nazw budynków oraz tytułów filmów. W drugim warsztacie  ‘Różnice kulturowe i ich wpływ na zachowania w sytuacjach biznesowych i towarzyskich’  omówiony został  temat  różnic kulturowych i tego, co wypada w relacjach służbowych i na gruncie towarzyskim w różnych krajach na świecie. Uczestnictwo w zajęciach pogłębiło wiedzę i świadomość uczniów z zakresu języka angielskiego, a także było okazją do uzupełnienia wiadomości przed egzaminem maturalnym.