Wizyta w teatrze

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wizyta w teatrze

12.02.2020 uczniowie klas IV pod opieką polonistek p. B. Fulas, A. Karwat i pedagoga szkolnego p. U.Malczewskiej wzięli udział w fascynującym widowisku teatralnym w Teatrze Zagłębia. Młodzież z uwagą oglądała kolejne odsłony dramatu, który w sposób groteskowy ukazał nam konflikt pokoleń. Tango” Sławomira Mrożka podejmuje bowiem  problematykę roli i miejsca intelektualisty we współczesnym świecie. Akcja dramatu rozgrywa się w rodzinie Stomila, która żyje historią nagromadzoną w ich domu. Ukazany jest konflikt pokoleń, w której przedstawiciel młodej generacji, syn Artur  szuka idei, formy, która pozwoliłaby mu uporządkować stosunki w rodzinie i zaprowadzić ład. Ostatecznie dochodzi do wprowadzenia dyktatury przez bezmyślnego i brutalnego lokaja Edka.