Wpływ mediów na rozumienie świata

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wpływ mediów na rozumienie świata

18.12.2018 uczniowie kl. Ile z wychowawcą p. Agnieszką Kisielewską oraz z p. Jolantą Stawarz-Pelą wzięli udział w spotkaniu z długoletnim dziennikarzem TVP dr. Jackiem Skorusem, wykładowcą WSZOP.

Dla nikogo nie ulega wątpliwości, że nasze wyobrażenie o świecie jest kształtowane przed wszystkim za pośrednictwem współczesnych mediów audiowizualnych – telewizji, kina, Internetu. Młodzież miała okazję się przekonać, dlaczego wpływ „kultury obrazkowej” na naszą wyobraźnię jest tak wielki, a także, w jaki sposób na ekranach telewizorów, kin czy komputerów kreowana jest rzeczywistość oraz przestrzeń. Poprzez ciekawą formę przekazu, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z j. polskiego i kultury, dowiedzieli się, jak budowane są narracje, dlaczego obrazy medialne są tak skuteczne w oddziaływaniu na ludzką psychikę, skąd stacje telewizyjne wiedzą, kto i co ogląda.

Wykład wzbogacony został prezentacjami na temat manipulacji w mediach oraz materiałem filmowym, ukazującym nieznaną stronę życia Rudolfa Hessa.

 

Galeria zdjęć: