Współpraca CKZiU ze środowiskiem lokalnym!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Współpraca CKZiU ze środowiskiem lokalnym!

Uczniowie CKZiU Technikum nr 6  mieli możliwość spotkania z profesjonalnym fotografem w ramach zajęć z wiedzy o kulturze. Pani Joanna Dąbrowska wraz z synem Patrykiem –uczniem II p w Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska w Sosnowcu zaprezentowała rożne rodzaje fotografii, od reportażowej po kreatywną i cyfrową – przekazała inicjatorka współpracy szkoły z rodzicami-polonistka Bożena Fulas. W jaki sposób wykorzystuje się obecnie fotografię w różnych dziedzinach życia? Jak dokumentować nasze działania , by były one środkiem wyrazu artystów?   Tego młodzież mogła się dowiedzieć podczas warsztatów z zawodowym, profesjonalnym fotografem, a także w praktyczny sposób nabyć umiejętności wykonywania zdjęć na wysokim poziomie. Wicedyrektor CKZiU p. Zbigniew Zalas podkreślił , że jednym z kluczowych działań współczesnej szkoły powinno być dążenie do wzmocnienia  roli rodziców w systemie edukacji.