Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

W dniach od 17-18 listopada uczniowie klas II GE, II G I IV DG wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. W pierwszym dniu zwiedzili z przewodnikiem trasą historyczną Podziemne Miasto Osówka. Drugim punktem docelowym była najwyżej położona w całej Europie Twierdza Srebrna Góra. Jest to miejsce obowiązkowe dla wszystkich, którzy przyjeżdżają podziwiać atrakcje Gór Sowich. Następnego dnia grupa zwiedziła Twierdzę Kłodzko będącą systemem obronnym z okresu XVII I XVIII wieku. Szczególnie wrażenia zrobiły podziemne korytarze zwane labiryntami a przewodnicy w ciekawy sposób opowiadali o burzliwej historii tej fortyfikacji. Podczas spaceru po mieście uczniowie mieli okazję podziwiać Starówkę i most św. Jana. Podczas powrotu z wycieczki odwiedzili przepiękny zamek w Mosznej.

Opiekunowie:
Aneta Gil