Wycieczka do Krakowa - projekt Parsifal

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wycieczka do Krakowa - projekt Parsifal

13.11.2019 r uczniowie kl. II al wzięli udział w wycieczce projektowej do Krakowa. Wszyscy bawili się świetnie, o czym świadczą zdjęcia i filmy. Wizytę w dawnej stolicy Polski młodzież rozpoczęła od  spaceru na Wawel. Tam  wspólnie z przewodnikiem uczniowie zwiedzili  dziedziniec Zamku Wawelskiego.  Opowieści o  epoce renesansu , obyczajach, kulturze i nauce, życie dworu królewskiego wtopiły się w tło legendy o Twardowskim. Obecność i rola magów na dworze królewskim  została przedstawiona jako jeden z wątków życia legendarnego alchemika Piotra Twardowskiego w historii nieszczęśliwej miłości Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny. W dalszej kolejności uczniowie udali się na spacer do Rynku i kamienicę Pod św. Janem Kapistranem na rogu Rynku Głównego26 i Wiślnej 2 – prawdopodobnego miejsce zamieszkania Piotra Twardowskiego . Kolejnym punktem programu było zwiedzenie Muzeum Iluzji. Tam przez długą chwilę ( dla niektórych za krótką) można było wcielić się w rolę renesansowego alchemika!  I na koniec- obiad w restauracji u Hawełka, gdzie  można było podziwiać malowidła ścienne Włodzimierza Tetmajera, przedstawiające  legendę o Twardowskim. Wrażenia z wycieczki były niesamowite i niezapomniane!