Wycieczka do Teatru Zagłębia

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wycieczka do Teatru Zagłębia
Wycieczka do Teatru Zagłębia

Uczniowie klas IV mieli możliwość obejrzenia 6 kwietnia 2022 r. na deskach teatru w Sosnowcu adaptacji dramatu S. Mrożka.
„Tango” podejmuje problematykę roli i miejsca intelektualisty we współczesnym świecie. Akcja dramatu rozgrywa się w rodzinie Stomila, która żyje historią nagromadzoną w ich domu. Ukazany jest konflikt pokoleń, w której przedstawiciel młodej generacji, syn Artur szuka idei, formy, która pozwoliłaby mu uporządkować stosunki w rodzinie i zaprowadzić ład. Ostatecznie dochodzi do wprowadzenia dyktatury przez bezmyślnego i brutalnego lokaja Edka.
Niezapomniane role odegrali jednak wuj Eugeniusz i babcia Artura-Eugenia. Aktorzy:
Andrzej Śleziak i Krystyna Gawrońska zdobyli największe uznanie wśród publiczności!
Bożena Fulas
Urszula Malczewska