Czy komputer zastąpi inżyniera – współczesne projektowanie 3D

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Czy komputer zastąpi inżyniera – współczesne projektowanie 3D

18.03.2021 uczniowie klasy I BG wzięli udział w warsztatch dla młodzieży przygotowanych przez Politechnikę Śląską. Dr inż Krystian Smółka poprzez wizualizację pokazał młodzieży przyszłość, w której dominuje świat w 3D.
Podczas zajęć zostały przedstawione możliwości współczesnych narzędzi komputerowych do wspomagania projektowania 3D, symulacji 3D oraz szybkiego prototypowania na drukarkach 3D.
Z wykorzystaniem przykładów zostały omówione najnowsze osiągnięcia w zakresie wspomagania pracy inżyniera projektanta, a także, w jakim stopniu narzędzia te wpływają na proces projektowania i czy w przyszłości komputer naprawdę może zastąpić inżyniera?