DHL SUPPLY CHAIN - 4 AG i 4 BG

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> DHL SUPPLY CHAIN - 4 AG i 4 BG

W dniu 30 marca 2023 klasy 4AG i 4BG odwiedziły centrum logistyczne DHL SUPPLY CHAIN w Sosnowcu.

Spotkała nas na miejscu przemiła atmosfera i niezwykle zaangażowani ludzie.

Po przeszkoleniu BHP ruszyliśmy zwiedzać magazyny, które ani na moment nie przestały pracować. Początkowo dział przyjęć i rozładunku, kolejno dział kompletacji i na końcu dział wysyłki.

Poznaliśmy również miejsca dostaw priorytetowych MLK od słowa milky, czyli mleko. Historia przypomina nam czasy kiedy mleko trzeba było rozwieźć szybko, żeby było dobre, stąd zaczerpnięto oznaczenia dostaw priorytetowych.

Wokół huczało, trąbiło. Magazyn w pełni swojej pracy. Mijały nas wózki widłowe czołowe, boczne, pełne i puste.

Mieliśmy okazję poznać standaryzację pracy, organizację miejsc składowania, dowiedzieć się o metodach doboru ładunków na palecie, o ich kruchliwości, wadze.

Usłyszeliśmy o pracy pickera, o stratach czasowych wynikających z możliwych błędów.

Aż wreszcie uzyskaliśmy odpowiedzi dotyczące możliwości zatrudnienia, progów kariery, osób kontaktowych.

Dziękujemy za przemiły i interesujący dzień!

Krótki filmik - relacja z wycieczki: