E-nałóg –uzależnienie młodzieży od Internetu

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> E-nałóg –uzależnienie młodzieży od Internetu
10 kwietnia 2015 r. w Technikum nr 6 Grafiki Logistyki i Środowiska odbyły się warsztaty, które wprowadziły psychologów i pedagogów Sosnowca w problematykę uzależnienia od współczesnych mediów.  Uczestników spotkania powitała wicedyrektor CKZiU mgr Ewa Bartosińska. Podczas dwugodzinnych zajęć  mgr Anna Bator – pracownik Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Katowicach- wskazała kierunki postępowania w razie wystąpienia problemów u młodzieży. Problem uzależnienia dzieci i młodzieży od Internetu i telefonów komórkowych staje się bowiem coraz częściej przedmiotem dyskusji zaniepokojonych rodziców, psychologów i nauczycieli. Współczesne komunikatory, które miały nam wszystkim usprawnić i ułatwić porozumiewanie się, dostęp do wiedzy i rozrywkę przyniosły ze sobą również realne zagrożenia w postaci uzależnienia od nich.  Obawa, że coś się przegapi, nie będzie na bieżąco, lub umknie jest źródłem niepokoju wielu młodych osób. Zrozumienie i poznanie mechanizmów oraz możliwych przyczyn uzależnienia może dopomóc nauczycielom we wstępnej ocenie zagrożeń, które ono niesie. Dzięki dzisiejszym warsztatom pedagodzy mogli dowiedzieć się, jak reagować w przypadku uzależnienia od Internetu, czy wszelkich nowinek technicznych już u najmłodszych.