II miejsce w Konkursie Regionalnym

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> II miejsce w Konkursie Regionalnym

II miejsce w Konkursie Regionalnym   Uroczyste podsumowanie wyników zainicjowanego przez Delegaturę w Sosnowcu Kuratorium Oświaty w Katowicach projektu edukacyjnego Polscy Sprawiedliwi, przywróćmy pamięć o ich bohaterskiej postawie odbyło się 6 marca 2024 r. w sali koncertowej współorganizatora projektu – Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie. W ramach przedsięwzięcia  uczniowie szkół z terenu sosnowieckiej Delegatury realizujący projekty badawcze . Efekty opartej na dokumentach historycznych pracy uczniów ukazały różnorodność, złożoność i tragizm pomocy Żydom udzielanej przez Polaków w czasach niemieckiej okupacji. Miłość bliźniego – wartość, dla której człowiek zdolny jest poświęcić życie własne i swoich bliskich w odniesieniu do losu rodziny Ulmów oraz innych Sprawiedliwych wśród Narodów Świata –to temat rozprawki, za który Kinga Studzińska z kl.IV gb otrzymała II miejsce.Gratulujemy!