Lekcja ekonomii

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Lekcja ekonomii

W ramach ogólnopolskiego projektu "Złote Szkoły NBP" klasa IGB z wychowawcą Bożeną Fulas wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez adiunkta WSB w Dąbrowie Górniczej dr.Tomasza Kasprowicza. Młodzież wzięła udział w dyskusji na czacie , która dotyczyła ekonomi współdzielenia w obecnych czasach. Większe korporacje już teraz kolejno, jedna po drugiej, serwują specjalne wytyczne swoim pracownikom — coraz częściej zachęcając ich do pracy zdalnej. Jednak taka forma nie zadziała w każdym zawodzie, tak można pracować biurowo, przed komputerem. Ale nie ma szans, by Uber, Uber Eats, czy chociażby Airbnb mogły to obejść w ten sposób. Czekają je zatem albo wzmożone środki bezpieczeństwa i podejmowanie przez tamtejszych pracowników ryzyka, albo problemy w biznesie. Albo, co gorsza, miks obu tych — bo patrząc na to w jakim tempie rozprzestrzenia się wirus, raczej nikt nie jest zdziwiony próbą podejmowania dodatkowych środków bezpieczeństwa tam, gdzie to tylko jest możliwe.