Narodowe Czytanie w Technikum nr 6 z przedstawicielami Urzędu Miasta

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Narodowe Czytanie w Technikum nr 6 z przedstawicielami Urzędu Miasta

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowego  Czytania  w Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska uczniowie, nauczyciele-poloniści oraz goście: Przewodniczący Rady Miasta p. Mateusz Bochenek, radny p. Bartosz Górski, wicedyrektor CKZiU  p. Zbigniew Zalas wspólnie odczytali fragmenty lektur wybranych przez Parę Prezydencką. To wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii. Na te aspekty zwróciły uwagę humanistki-p. Bożena Fulas i Aleksandra Karwat, Regina Kaczyńska. Uczniowie mogli porozmawiać z przedstawicielami władz miasta o problemach edukacji i asymilacji uczniów klas I-szych w nowym środowisku. Takie akcje promocji czytelnictwa wśród młodych ludzi  zasługują na najwyższą pochwałę- przekazał p. Mateusz Bochenek.