OBRADY IV SESJI MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA SOSNOWCA

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> OBRADY IV SESJI MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA SOSNOWCA
Dnia 16 kwietnia w budynku Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska zebrali się przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Sosnowca na kolejnej, czwartej Sesji. W obradach uczestniczyli zaproszeni goście: uczniowie naszej szkoły oraz II LO im E. Plater.
 Na wstępie został omówiony i jednogłośnie zaakceptowany harmonogram obchodów 15-lecia MRMS. W dalszej części obrad przedstawiono program imprez z okazji Dni Sosnowca. Najwięcej uwagi poświęcono zespołom muzycznym, które mają w tych dniach wystąpić. Na zakończenie głos zabrał były radny MRMS, Piotr Deląg, który jest inicjatorem utworzenia Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego. Przedstawił on korzyści płynące z powołania do życia takiego Sejmiku oraz trudności związane z jego powstawaniem.
W Sesji aktywnie uczestniczył uczeń naszej szkoły, a zarazem radny MRMS, Kamil Bartkiewicz, który był organizatorem dzisiejszego spotkania. Obrady były dla młodzieży ciekawą lekcją wychowania obywatelskiego.