Pola Nadziei

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Pola Nadziei
23 maja br.uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Marszu Nadziei organizowanym przez Hospicjum Św. Tomasza w Sosnowcu. Akcja została zorganizowana, jak co roku, w celu rozreklamowania takiej instytucji jak Hospicjum i uświadomienia lokalnej społeczności potrzeby wspierania różnych form działalności charytatywnych.
Hospicjum to instytucja pomagająca ludziom nieuleczalnie chorym. Zapewnia im pomoc lekarską, jak również służy wsparciem w trudnych momentach. Wyruszyliśmy spod gimnazjum nr 16 przy ulicy Legionów. W marszu uczestniczyły szkoły z całego Sosnowca; przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Wszyscy uczestnicy mieli na sobie żółty kolor. Pogoda również dopasowała się do nas kolorystycznie, cały czas świeciło słońce. Niektórzy z nas mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy i udzielić wywiadu dla Telewizji Katowice, która cały czas nam towarzyszyła. Marsz zakończył się wspólnym zdjęciem, które będzie umieszczone w Dzienniku Zachodnim.