Poranek poetycki w Domu Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Poranek poetycki w Domu Pomocy Społecznej w Sosnowcu
W dniu 11 czerwca uczniowie Katarzyna Trzepaczyńska, Kinga Dziewięcka z 1AE, Izabela Fabiś z 2P, Milena Sokołowska z 3FC z opiekunem Urszula Malczewską zorganizowały poranek poetycki dla mieszkańców placówki połączony z mini koncertem gry na gitarach elektrycznych. Opiekunem technicznym koncertu był Szymon Janota z 2GE. Program poetycki przygotowała nauczycielka języka polskiego Aleksandra Karwat. Uczennice recytowały wiersze Wisławy Szymborskiej, Jarosława Iwaszkiewicza, Leopolda Staffa, Juliana Tuwima i wielu innych znanych poetów. Poezja recytowana przez Kasię i Kingę wprowadziła podniosły nastrój i pozwoliła przenieść się seniorom w świat wspomnień. Były to dla nich wzruszające chwile. Iza i Milena grały razem na gitarach muzykę dopasowaną do nastroju wierszy, a Szymon czuwał nad jakością dźwięku. Po recytacji wierszy dziewczęta zagrały swój mini koncert, w którym zawarły utwory sławnych muzyków oraz własne interpretacje. Były oklaski, słowa uznania oraz słodki poczęstunek. Wielu słuchaczy gratulowało uczniom tak dobrego repertuaru artystycznego, twierdząc, że tak dobrego koncertu gitarowego w ich placówce jeszcze nie było.
Klub Ludzi Nieobojętnych