Poranek w DPS

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Poranek w DPS

Poranek poetycki w Domu Pomocy Społecznej

W dniu 25 maja grupa uczniów klasy I AL z opiekunem Urszulą Malczewską odwiedziła mieszkańców Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Sosnowcu, dla których przygotowała poranek poetycki. Uczniowie recytowali wiersze Wisławy Szymborskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Kamila Krzysztofa Baczyńskiego i Edwarda Stachury. Opiekę literacką sprawowała nauczycielka języka polskiego Aleksandra Karwat. Imprezie artystycznej towarzyszyła muzyka wykonana na gitarze i występ wokalny uczennicy. Mieszkańcy placówki w ciszy i skupieniu słuchali wierszy i muzyki. Występ bardzo podobał się starszym ludziom, którzy zobaczyli w uczniach młode talenty. Spotkanie zakończyło się zrobieniem wspólnych zdjęć oraz słodkim poczęstunkiem.

Klub Ludzi Nieobojętnych