Poznajemy Senat Rzeczpospolitej Polski

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Poznajemy Senat Rzeczpospolitej Polski

25.04.2024 uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z trudnym testem ogólnopolskiego konkursu:  „Poznajemy Senat Rzeczypospolitej Polskiej”, organizowanego przez Kancelarię Senatu. Celem Konkursu była popularyzacja wiedzy o historii i działalności Senatu RP, a także o roli i znaczeniu Izby wyższej w polskim systemie konstytucyjnym. Konkurs miał przybliżyć postacie związane z historią polskiego parlamentaryzmu, poszerzyć wiedzę młodzieży o mechanizmach funkcjonowania państwa i prawa, pomóc w kształtowaniu postaw obywatelskich młodych ludzi i pobudzić ich zainteresowanie działalnością i funkcjonowaniem władzy ustawodawczej.W I etapie szkolnym zwyciężyli uczniowie z IV LE:I miejsce-Przemysław PapierzII miejsce-Maciej PalmąkaIII miejsce-Patryk KrólGratulujemy!