Rola Banku Centralnego - debata

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Rola Banku Centralnego - debata

1.03.2023 r. młodzież naszej szkoły miała możliwość uczestniczyć w debacie na dotyczącej roli Banku Centralnego. Na nasze spotkanie zaprosiliśmy eksperta z dziedziny bankowości –Panią  Kasię, która jest wolontariuszem fundacji „ING Dzieciom” ,a na co dzień od wielu lat pracuje w bankowości. Pani Kasia w bardzo przystępny sposób wprowadziła uczestników debaty w tajniki  bankowości, opowiadała o historii bankowości na świecie, roli banków oraz o  zadaniach  Banku Centralnego. Po wprowadzeniu nadszedł czas na pytania i odpowiedzi. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się temat kredytów oraz inflacji. Młodzież dostała podczas zajęć gruntowną dawkę wiedzy dotyczącą funkcjonowania współczesnego rynku finansowego i czyhających na nim zagrożeń dla tych, którzy go nie rozumieją.