Spektakl teatralny „Tango”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Spektakl teatralny „Tango”

9 lutego 2023 klasy IV po gimnazjum wzięly udział w przedstawieniu „Tango”. Dramat Sławomira Mrożka podejmuje problematykę roli intelektualisty we współczesnym świecie. Prezentuje uniwersalne zjawisko trudności komunikacyjnych występujących w niemal każdej rodzinie. Akcja tego groteskowego dramatu rozgrywa się w rodzinie Stomila, którą dzieli – przedstawiony w przewrotnej formie – konflikt pokoleń. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach teatralnych przed spektaklem. Wykład dr hab.Beata Popczyk-Szczęsnej z UŚ przybliżył znajomość podstawowych kategorii estetycznych służących opisywaniu twórczości tego autora, takich jak groteska, parodia czy parabola. Na przykładzie „Tanga” w wykonaniu zespołu Teatru Zagłębia można było się przyjrzeć także grotesce jako pewnemu typowi dramatu i przedstawienia teatralnego.