Warsztaty dla szkół podstawowych - Jak radzić sobie ze stresem?

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Warsztaty dla szkół podstawowych - Jak radzić sobie ze stresem?

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich zaprasza uczniów klas ósmych szkół podstawowych na warsztaty związane z radzeniem sobie ze stresem. Jak przekazał wicedyrektor CKZIU - Zbigniew Zalas  takie zajęcia dla szkół z Sosnowca i miast ościennych rozpoczęły się 22 marca 2021 r. i będą trwać do czasu egzaminów ósmoklasisty. Dziś uczniowie wspólnie z psycholog GWSH w Katowicach- Anną Bochenek wykonywali ćwiczenia fizyczne, oddechowe, które można robić przed egzaminami. Dyskusja związana  z emocjami towarzyszącymi wszelkim sprawdzianom dotyczyła tego, jak młodzi ludzie indywidualnie przeżywają taki rodzaj stresu. Wykładowca skupił się na stresie szkolnym i wskazywał wyjścia awaryjne. Ważną rolę odgrywa tzw. sieć wsparcia. Mogą to być osoby bliskie, psycholog, pedagog, wychowawca, którzy pomogą przezwyciężyć niepokój i obawy. Lekka dieta, sen, rozmowy na tematy proste, dotyczące przyjemności w życiu- to jedna z recept na właściwe podejście do egzaminu. Uczniowie wykazywali inicjatywę, chętnie brali udział w ćwiczeniach i dyskusji. Jak podkreśla doradca zawodowy Piotr Pawlak, taka forma jest pomocna młodym ludziom, bo w dzisiejszych czasach wsparcie potrzebne jest nam wszystkim.

Bożena Fulas