Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Uczniowie Technikum nr 6  wraz z katechetą Edmundem Grobelnym przyłączyli się do akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Pomoc Caritas, którą dzieci z ubogich rodzin otrzymują dzięki świecy  skupia się na wsparciu edukacyjnym, wypoczynkowym i żywnościowym. Jest ona świadczona zarówno w parafiach jak i w licznych placówkach prowadzonych przez Caritas Diecezjalne, w tym w 180 specjalistycznych ośrodkach wsparcia dziennego dla dzieci. W roku 2016 dzięki akcji na wakacje wyjechało ponad 30 tys. dzieci, a blisko 50 tys. otrzymało szkolne wyprawki.

Akcję można wesprzeć kupując w parafii Wigilijną Świecę Caritas, wysyłając SMS z hasłem POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub przez wpłatę na konto Caritas z dopiskiem WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Szczegóły na stronie www.wigilijnedzielo.caritas.pl