Wizyta w redakcji „Dziennika Zachodniego” w Sosnowcu

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wizyta w redakcji „Dziennika Zachodniego” w Sosnowcu

W dniu 8 listopada klasa I L z opiekunami Katarzyną Stachowicz i Urszulą Malczewską zwiedzili redakcję gazety „Dziennika Zachodniego” w Sosnowcu. Dziennikarz Adam Daszewski przedstawił historię gazety od samego jej początku tzn. 6 lutego 1945r. Gazeta z małą przerwą ukazuje się do dnia dzisiejszego. Tematyka wydawnictwa porusza wydarzenia światowe, krajowe oraz regionalne. „Dziennik Zachodni” to najchętniej czytana w kraju gazeta regionalna.
Uczniowie zobaczyli pracownie , gdzie dziennikarze przygotowują materiały na strony gazety, a także studio do rozmów telewizyjnych. W pobliżu redakcji znajduje się nowoczesna drukarnia, jedna z bardziej nowoczesnych w Europie. Wysoki nowy budynek, który powstał w 2009 roku też robi wrażenie na odwiedzających. Takie miejsce wręcz zachęca młodych ludzi do podjęcia dziennikarskiej kariery.