Wycieczka klasy 3LA do Pałacu Schoena w Sosnowcu, dnia 28.09.2023r.

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wycieczka klasy 3LA do Pałacu Schoena w Sosnowcu, dnia 28.09.2023r.

Dnia 28 września 2023 r. uczniowie klasy 3 LA wraz z opiekunami- p. Longiną Folejewską i p. Barbarą Łakomy uczestniczyli w sesji popularnonaukowej pod tytułem „Historia przerwana. Z dziejów społeczności żydowskiej
w Sosnowcu“ w Pałacu Schoena.

Podczas konferencji uczniowie mogli wysłuchać historie naszego miasta, w którym 20 procent, to byli Żydzi, którzy żyli tu przed nami. Na skutek eksterminacji hitlerowskiej życie straciła większość żydowskich mieszkańców Sosnowca.

Obchodom okrągłej rocznicy wydarzenia towarzyszyła wystawa, na której pokazano wybrane, najważniejsze wydarzenia z barwnej i bogatej historii sosnowieckich Żydów.