Analitycy na Politechnice Śląskiej

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Analitycy na Politechnice Śląskiej

Politechnika Śląska organizuje różne wykłady dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Skorzystali z tej okazji i uczniowie Technika Analityka naszej szkoły i pojechali na Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki do Gliwic. Wykłady dotyczyły funkcjonowania elektrowni atomowych, cieczy nienewtonowskich i pozyskiwania energii błąkającej się wokół nas. Wszystkie wykłady były bardzo ciekawie, uczniowie zrozumieli, że strach przed energetyką atomową nie ma racjonalnych podstaw, poznali wiele sposobów pozyskiwania małych ilości energii z otoczenia, jednak największe wrażenie zrobił pokaz cieczy o zmiennej lepkości zachowujących się trochę jak ciecz, trochę jak ciało stałe. Kilka osób powtórzyło w domu zaprezentowane eksperymenty. Wszyscy zrozumieli, że świat jest pełen interesujących rzeczy i warto poświęcić trochę czasu, żeby je poznać.