Biblioteka Śląska w Katowicach - Warsztaty

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Biblioteka Śląska w Katowicach - Warsztaty

W środę 20 września 2023 roku uczniowie klasy 5AP wraz z opiekunami Panią Małgorzatą Pałys i Panem Edmundem Grobelnym uczestniczyli w wycieczce do Biblioteki Śląskiej w Katowicach.
Wystawa „Byli sąsiadami: ludzkie wybory i zachowania w obliczu Zagłady”, którą uczniowie mogli pooglądać, została opracowana przez  Amerykańskie Muzeum Pamięci Holokaustu. Opowiadała ona o różnych postawach, które wobec masowej eksterminacji Żydów, przyjęli mieszkańcy Europy i poddawała analizie niektóre z kluczowych pytań dotyczących Holokaustu.
Oprócz wystawy uczniowie wysłuchali wykład "Auschwitz jako symbol Holokaustu i zbrodni ludobójstwa”oraz brali udział w warsztatach "Ludzkie wybory w obliczu wojny". W ten sposób pogłębili swoją wiedzę na temat Holokaustu.