DEKADENCIE OBUDŹ SIĘ !

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> DEKADENCIE OBUDŹ SIĘ !

Takim hasłem rozpoczął się Tydzień Filozofii ogłoszony przez Instytut Filozofii  Uniwersytetu Śląskiego. Klasy III CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska mogły przyjrzeć się bliżej zagadnieniom związanym z modernizmem. 14.03.17 uczniowie klas przedmaturalnych uczestniczyli w warsztatach mających na celu zaznajomienie ich z nastrojem dekadenckim, schyłkowością epoki, a także nietzscheańskim kultem nadczłowieka. Zajęcia prowadził prof. Krzysztof Wieczorek, który Młodą Polskę zobrazował młodzieży nie tylko od strony filozoficznej, ale także poetyckiej i malarskiej- przekazała organizatorka warsztatów p. Bożena Fulas. Duch dekadentyzmu na pewno nie zagości w progach naszej szkoły-dodali uczniowie!