Halloween w naszej szkole

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Halloween w naszej szkole
W dniu 31.10.2014  nasza szkoła włączyła się w obchody Halloween, święta zwanego  "Wigilią Wszystkich Świętych", które pojawiło się w Polsce w latach 90 tych XX wieku.
Z tej okazji uczniowie z Samorządu Uczniowskiego we współpracy z nauczycielem języka angielskiego Ewą Kwaśny-Sochacką oraz opiekunem Samorządu Uczniowskiego Longiną Folejewską  przygotowali wiele ciekawostek związanych z tym świętem. Impreza została przeprowadzona w świetlicy szkolnej oraz w sali języka angielskiego.
Zainteresowani uczniowie wraz z nauczycielami mogli wziąć udział w wielu konkursach, zabawach oraz quizach jak również poczęstować się ciastem i słodyczami.
Świetlica szkolna i sala 307 udekorowane zostały plakatami, dyniami oraz innymi rekwizytami, kojarzonymi z Halloween.
Młodzież chętnie uczestniczyła w organizacji imprezy, atmosfera była bardzo przyjazna a wrażenia niezapomniane.
Obchody święta Halloween były także okazją poznania  kultury krajów anglojęzycznych, gdzie zwyczaj ten cieszy się największą popularnością.