Netykieta i medialny savoir-vivre

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Netykieta i medialny savoir-vivre

2.03.2017 w CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska  odbyły się warsztaty z cyklu „ Ciekawa lekcja WSZOP”. Wykład  mgr. Adama Andryska  dotyczył zagadnień związanych  zarówno z  netykietą, jak i zasad właściwego zachowania i współżycia z innymi w społeczeństwie użytkowników elektronicznych  gadżetów komunikacyjnych (smartfony, smartwatche, tablety, smartbandy itp.). Uczniowie zostali zapoznani m.in. z normami społecznymi dotyczącymi używania smartfonów w przestrzeni publicznej i face-to-face, zasadami stosownej kompozycji i zwrotów w e-mailach, normami odpowiedzialnego używania mediów społecznościowych z poszanowaniem praw innych i unikaniem hejtu w Sieci.

Uczniowie mogli dowiedzieć się również, dlaczego nie powinniśmy mówić: „ na zdrowie” czy „smacznego”, jak zachowywać się na koncertach muzyki rozrywkowej, co jest  dziś nieeleganckie z punktu widzenia klasyki dobrego smaku- przekazała organizatorka spotkania p. Bożena Fulas.