OTK w Technikum nr 6

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> OTK w Technikum nr 6

W Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska  promowano działania w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, których celem było  wspieranie edukacji oraz zawodu, pracy i kariery.  Pomysłodawcą Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.  Tegoroczne obchody OTK  w  Technikum nr 6  miały miejsce w dniach  od 16 do 20 października.  Tematem przewodnim było hasło: JA NA RYNKU PRACY: MOJE TALENTY I KOMPETENCJE.

Doradca zawodowy mgr Beata Olczyk przygotowała dla wychowawców scenariusze lekcji poświęcone rozpoznawaniu swoich talentów dla  klasach pierwszych i drugich oraz podejmujących zagadnienie  rozwijania umiejętności, dzięki którym można odnieść sukces na rynku pracy dla klas trzecich i czwartych. Poza tym można było obejrzeć  gazetkę szkolną poświęconą  tym zagadnieniom.
W ramach tegorocznego OTK odbyły się także zajęcia warsztatowe dla gimnazjalistów, a imprezą, która ukoronowała te działania były Targi Pracy  zorganizowane Kubiczek w Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska we współpracy z doradcą zawodowym z  Młodzieżowego Centrum Kariery w Sosnowcu, mgr Dagmarą Kubiczek, które odbyły się 25 października.  Targi Pracy adresowane były do uczącej się młodzieży, zainteresowanej podjęciem pracy, absolwentów wchodzących na rynek pracy, a także osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Swoje oferty pracy prezentowali reprezentanci katowickiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży: Młodzieżowe Biuro Pracy z Katowic, Punkty Pośrednictwa Pracy z Dąbrowy Górniczej i Sosnowca oraz Młodzieżowe Centrum Kariery w Jaworznie. Do udziału w przedsięwzięciu przyłączyli się lokalni pracodawcy: Interimax International, Randstad Polska, AuPair in America, Automotive Assembly Systems Sp. z o.o., Promedica24, Avon. Zaproszenie do udziału w Targach przyjęli również przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przedstawiciele GUS Sosnowiec oraz reprezentant Centrum Nauki i Biznesu „Żak” w Sosnowcu. Podczas Targów Pracy młodzież skorzystała z usług doradcy zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery w Będzinie, który pomagał młodym ludziom w sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych oraz promował projekt „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS”.
W ramach Targów Pracy zostały przeprowadzone warsztaty dla klas pierwszych i czwartych Technikum nr 6 pt. „Wkraczam na rynek pracy” oraz „Kompetencje kluczowe na rynku pracy”. Zajęcia poprowadziły doradczynie zawodowe z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Dąbrowy Górniczej.