Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Święto Niepodległości

10 listopada 2023 r. w Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów  Polskich odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Wspaniałej lekcji historii udzieliła nam młodzież, która przywołując czasy walki o niepodległość, wprowadziła nas śpiewająco  w lata po I wojnie światowej.

Uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć uczucia i rozterki walczących żołnierzy.

Historyk pan Tomasz Laber w swoim wystąpieniu podkreślił, że mieszkańcy Zagłębia mieli ogromny udział  w odzyskaniu wolności naszego kraju w roku 1918.

O symbolicznej godzinie 11:11 cała szkoła  zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego, dając tym samym wyraz szacunku do Ojczyzny, polskiej historii i narodowych tradycji.

Niepowtarzalną oprawę akademii stworzyły również prace graficzne uczniów naszej szkoły przygotowane  z okazji 105.rocznicy odzyskania niepodległości.

Miłą niespodziankę sprawił wszystkim Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Sosnowcu pan Stanisław Lis, który obdarował szkołę zbiorem książek historycznych.

Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

W prasie :