Święto Niepodległości w Technikum nr 6

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Święto Niepodległości w Technikum nr 6

11 listopada to szczególne święto dla Polaków, bowiem nasz kraj po 123 latach niewoli wyzwolił się spod jarzma zaborców. Dla upamiętnienia tego ważnego wydarzenia dnia 13 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Grupa uczniów pod kierunkiem P. Aleksandry Karwat zaprezentowała wzruszający program poetycko– muzyczny, który bardzo spodobał się publiczności. Nauczyciel historii, Pan Tomasz Laber wygłosił referat na temat skomplikowanej sytuacji politycznej, jaka miała miejsce przed odzyskaniem niepodległości, kładąc szczególny nacisk na ukazanie ducha naszego narodu, który podczas zaborów ofiarnie walczył za ojczyznę. Natomiast przerywnik muzyczny stanowiły pieśni patriotyczne, które zaśpiewał zespół wokalny A’Varia z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu.