Wycieczka do Pragi.

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wycieczka do Pragi.

Wycieczka do Pragi.

Tegoroczna jesień okazała się łaskawa i przyczyniła się do niezapomnianego wyjazdu do Pragi. Uczniowie naszej szkoły, podczas trzydniowego wyjazdu, mogli zwiedzić jedno najpiękniejszych europejskich miast. W stolicy Czech odnaleźliśmy niepowtarzalną atmosferę metropolii. Zwiedziliśmy między innymi dzielnicę żydowską, stare miasto, rynek staromiejski, słynny ratusz z zegarem Orloj, Plac Wacława, Pohorelec, klasztor na Strachowie, Hradczany, Katedrę św. Wita, Małą Stranę czy Most Karola. Nasze spacery po krętych i urokliwych uliczkach zabudowanych średniowiecznymi kamieniczkami czy rejs statkiem po Wełtawie sprawiły, że to niezwykle malowniczo położone miasto na długo pozostanie w naszej pamięci. W drodze powrotnej do Polski zwiedziliśmy urokliwą Kutną Horę, która mimo deszczowej aury, pięknie się prezentowała.